Alarko – Techem İşbirliği

Techem Türkiye, ülke genelindeki faaliyetlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde yaygınlaştırmak, Alarko’nun da kuruluş vizyonu paralelinde ve küresel gelişmelere karşı gösterdiği duyarlılık doğrultusunda, enerji verimliliği alanında faaliyet göstermek istemesi nedeniyle işbirliği yapmaya karar verdiler. Alarko’nun Türkiye piyasasındaki yüksek marka güvenilirliğinin sağlayacağı destekle Techem, çevresel sorunların ciddiyeti ve enerji tasarrufunun zorunluluğu konularında Türk kamuoyunun hassasiyetini arttırmayı, bu konulardaki yasal düzenlemelerle ilgili bilgilendirme ve bilinçlendirme çalışmalarına hız vermeyi ve ısı gideri paylaşımı uygulamalarını yaygınlaştırmayı hedefliyor.

Bürolar ve Yetkili Satıcılar

Alarko Carrier'in bireysel ve ticari kullanıma yönelik pazarlama ve satış faaliyetleri, Genel Yönetim Merkezi'nin yonetim ve koordinasyonunda, coğrafi olarak bütün Türkiye'yi kapsayan İstanbul, Ankara, İzmir, Adana ve Antalya bürolarındaki Ürün Satış Birimleri tarafından, ülke çapında proje ve teknik uygulama da yapabilen yaklaşık 300 Yetkili Satıcı aracılıgıyla yürütülüyor. Doğalgazlı cihazlar ise konularında uzman ve deneyimli yetkili satıcılar tarafından satılıyor ve montajı yapılıyor 

Yurt Çapında Hizmet

Kaliteli ve iyi hizmet yeni satışların güvencesidir. Memnun olan her kullanıcı yeni müşteriler demektir. Alarko Carrier satış sonrası hizmetlerinde her zaman bu gerçeklere bağlı kalmıştır. Alarko Carrier servislerinin geçmişi Alarko’nun kuruluş yıllarına, yarım yüzyıl kadar geriye gider. Başlangıçta Alarko’nun kendi bünyesinde organize edilen servis hizmetlerinde, zaman içinde kullanıcı ve ürün sayısındaki artış sonucu zorunlu olarak daha geniş bir yapılanma yoluna gidilmiş, yetkili servisler açılmıştır. Yetkili servisler çağrı aldıkları müşterilere hizmet verirler ve her türlü ihaleye iştirak ederler. 

Bugün Alarko Carrier, tüm Türkiye’de hizmet veren yaklaşık 350 yetkili servisi ile kendi alanında en geniş servis ağlarından birisini oluşturmuştur.